Rodni- pokret je upao u zabludu

15. lipanj 2013, 09:15

Kritičarka : „Job - stroj za  izmišljene  akademičarke"

Stuttgart / Hamburg (www.kath.net/ ideja)

Raste kritika svjetovnih medija  na tzv. istraživanje spolova. „Gender mainstreaming" znači izravnu povezanost spola, ali i skupina kao što su homoseksualci ili interseksualci. Čak i u protestantskoj crkvi, taj pokret igra veliku ulogu, kao i s „rodni službenici".

Pokret  hvali „apsurdnu ideju, muškarci i žene,  homo i hetero, a  time i sve kombinacije,  su apsolutno iste, razlike su samo nabačene" , piše kolumnist za Stuttgart Zeitung,  Sibylle Krause-Burger. To nije  „ništa više od zablude", jer  se to pretvara u dogmu, a nema nikakve veze sa znanošću.

Cilj  rodnog  pokreta  ima u sebi „nešto sektaško, pa čak i totalitarno, nešto fašističko." U to treba vjerovati,  tako živjeti  suprotno svakom iskustvu.  Prema kolumnistici, „rodno - sveučilišne katedre se množe poput kunića ." Oni  imaju, prema statistici slobodnog berlinskog  sveučilišta  u Njemačkoj, 164  „rodne profesure na Višim stručnim školama. „To je gotovo industrija, u svakom slučaju stroj za posao  za izmišljene akademičarke."

Na  sveučilišnim katedrama sjede  gotovo isključivo žene. One su  očito daleko za sobom ostavile  "da čovječanstvo potječe  i da se širi  iz  vidljivog i i osjetljivog  izvora suprotnosti  između muškarca i žene."

Rodne studije su  anti-znanost ,

Također u „Zeit Online" (Hamburg) se iznosi  kritika na  rodna istraživanja . Novinar Harald Martenstein piše: „Neprijatelj većine rodnih istraživačica su prirodne znanosti. One povezuju  kreacioniste koji smatraju  Darwina agentom Sotone, a Bibliju  povijesnom tvorevinom."

Charles Darwin (1809-1882) bio je utemeljitelj teorije evolucije. Prema Martensteinu, znanstveni ci su jedinstveni:  "Spolne razlike su svakako djelomično usađene, ali  dijelom i dodavane.  Mnogo tu ima povezanosti hormona i evolucije. " Žene iz rodnog pokreta smatraju  da je „biološko istraživanje, uglavnom,   instrument dominacije muškaraca. "

Zato one govore: „Nema razlike, basta.  Zašto?  Jer jednostavno razlike ne smiju postojati." Mart enstein:   „Rodno istraživanje je stvarno anti-znanost. Ono se temelji na nedokazivoj vjeri  u  koju se ne smije sumnjati. "

U intervjuu za „ZEITmagazin" psihologinja  prof. Doris Bischof-Köhler (München),  zastupa stav prema kojem  rodni  pokret nema interesa za objektivnost: "Čini se da ovdje prevladava  konstruktivistički svjetonazor  tvrdeći da takva stvar koja treba istražiti  objektivnu stvarnost , ne postoji. Činjenica i fantazije se međusobno miješaju  na jedan način, na koji ja ne mogu ispravno razmišljati."

Bischof-Köhler je autorica  standardnog  djela  „Po prirodi drugačiji - Psihologija spolnih razlika"